• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/celebi.ozturk.9
Site Haritası
ŞİİR KLİBİ
 
               ÇELEBİ ÖZTÜRKRESMİ WEB SİTE    
                                                                           

   

Çelebi Öztürk Alevi Raporu Hazırladı.
Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (DİN-BİR-SEN) AR-GE Komisyonuna destek olmak amacıyla kendisinden rapor yazılması istenen araştırmacı yazar, şair Çelebi Öztürk, Alevi Raporu hazırlayarak sendikaya teslim etti.

Toplumsal sorun haline gelen Alevi haklarıyla ilgili sorunların incelendiği raporun Din-Bir-Sen tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulacağı belirtiliyor.

Çok sayıda yazılı kaynakları incelediğini belirten Öztürk, internet kaynaklarını da incelediğini ve Alevi sorunuyla ilgili Avrupa’nın nasıl bir yaklaşım içinde olduğunu tespit ettiğini belirtti. Öztürk şöyle dedi: “Benden talep edilen Alevi Sorununa tarafsız bir bakış açısıyla yaklaştım. Araştırma ve incelemelerimi bu şekilde yürüttüm. Raporu hazırlamam için verilen süre çok azdı. Ancak bu süreci iyi değerlendirebilmek için 24 saat çalıştım diyebilirim. 104 sayfalık bir rapor hazırladım ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Sayın Yusuf Özdemir’e sundum. Kendilerinin bu raporu Meclis’e sunacaklarını öğrendim. Umuyorum ki bu rapor, hükümetin Alevi Sorunuyla ilgili çalışmalarına ışık tutacaktır.”
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
469 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın