• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/celebi.ozturk.9
Site Haritası
ŞİİR KLİBİ
 
               ÇELEBİ ÖZTÜRKRESMİ WEB SİTE    
                                                                           

   

Mektup Edebiyat Dergisi yayınına başladı.

Araştırmacı yazar, şair ve eleştirmek Çelebi Öztürk'ün Genel Yayın Yönetmenliği'nü üstlendiği Mektup Edebiyat Dergisi yayın hayatına başladı. Eğitim, Edebiyat, Kültür - Sanat ve Düşünce dergisi olarak yayın çizgisini belirleyen dergi de önemli şair ve yazarların yazıları var. Aylık olarak yayın yapacak olan derginin ilk sayısında neden Mektup Edebiyat sorusuna şu şekilde cevap veriliyor.

      Sevgili edebiyatseverlere kavuşmanın heyecanı ile merhaba.

       Sizlerle buluşabilmek için günler saydık. 3 ay geçti ve nihayet sonunda birlikteyiz. Birlikte düşüneceğiz, birlikte konuşacağız, birlikte yazacağız. Düşüncelerimizi geniş kitlelere ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız.

        Değerli dostlar;

       Türk toplumunun önemli iletişim araçlarından mektup, teknolojinin gelişmesiyle hayatımızdan çıkardığımız, yeni neslin unuttuğu önemli bir nostaljidir.

       Büyük bir heyecanla beklenir, kimi zaman sevinç, kimi zaman hüzünle karşılanır ve sevdalıların yüreğindeki yangına su serper. Özlemi, hasreti kavuşturur. Ucu yanık sarı kâğıtların yangın yürekleri söndürdüğü önemli bir buluşmadır mektup.

       Dostluklara merdiven olan, gönül köprüleri kuran, küslüklere son veren, sessizliğin sesi, gözyaşının mendili olan mektup, büyük bir destek, büyük bir sevinç ve kolektif çalışmayla yayın hayatına merhaba diyor.

       Değerli okurlar;

       Toplumsal yaşam konularında uzman isimler, akademisyenler, şair, yazar, araştırmacı, tarihçi, halk bilimci, senarist, sinema ve tiyatro oyuncuları, yönetmen, çocuk edebiyatçıları, kültür-sanat adamları ve yayıncıların katılımıyla geniş bir okur kitlesine ulaşarak, toplumsal gerçekleri unutturan, bilimsel gerçekleri göz ardı eden, milli ve manevi değerlerimizin yozlaşmasına neden olan bütün olumsuzluklara karşı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla geçmişini unutmayan Türk halkının özlemlerine çare olmak için geliyoruz.

       Basılı ve internet yayınlarıyla toplumu yozlaştıran her türlü yayına karşı ‘milli halk edebiyatı’ düşüncesini öne çıkarmak ve bu düşünce etrafında bir araya gelen edebiyatçılarla yozlaşmaya karşı mücadele etmek için geliyoruz.

       Yayıncılık tekelini kırarak milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kutsal değerlerine bağlı, vatanını ve bayrağını seven gençlerin yetişmesine kılavuzluk yapabilmek için geliyoruz.

       Türk edebiyatına yeni isimler ve özgün eserler kazandırmak için geliyoruz.

       Peki, ‘biz kimiz?’ Biz, milli ve manevi değerlere bağlıyız. Devletimizin bekası, ilerlemesi, gelişmesi, kalkınması ve milletimizin refah düzeyinin yükselmesinden yanayız.

       Türk Edebiyatının gelişmesinden yanayız. Bu düşünce doğrultusunda bir araya gelerek fikir üretmeyi, bir şeyler öğrenmeyi ve yeni ürünleri Türk edebiyatına kazandırmayı hedefliyoruz.

       Bunun için her ay toplantılar yapmayı, çeşitli etkinliklerle yazarlarımızı tanıtmayı, imza günleri düzenlemeyi ve buna benzer kültürel etkinliklerle güzel olan girişimlerin en iyisini yapmayı arzuluyoruz.

       Türk kültürüne sataşmayla, kavgayla, gürültüyle değil güzel olan şeylerle hizmet etmeyi düşünüyoruz. Bu düşünce çerçevesinde hizmet eden, etmek isteyen herkese kucak açarak dostane duygularla bir arada olmayı düşünüyoruz.

       Kıymetli dostlar;

       Her ayın 25’ine kadar yazılarınızı mektupedebiyatdergisi@gmail.com’a gönderebilirsiniz. Bu tarihten sonra gelen yazılar daha sonra değerlendirmeye alınacaktır. Yayın kurulumuzun uygun göreceği yazılar yayınlanacak, uygun görülmeyen yazılar ise iade edilmeyecektir.

       Dergiye mektupedebiyatdergisi.com adresinden ulaşılabilir. 

       Düşünce, öneri ve eleştirilerinizle bize destek olmanızı diliyoruz.

                                                                                                                                                                                                                                  Saygılarımızla,

Yorum Yaz - Arşiv     
452 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın