• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/celebi.ozturk.9
Site Haritası
ŞİİR KLİBİ
 
               ÇELEBİ ÖZTÜRKRESMİ WEB SİTE    
                                                                           

   

İslam Dünyası Cayır Cayır Yanıyor

İslam dünyası cayır cayır yanıyor.

Suriye’de Irak’ta gözyaşı döken, acı çeken Müslümanların acısı yüreğimizi dağlamaya devam ederken ‘inşallah bu son olur’ diye düşündüğümüz bir sırada Filistin’den kötü haber geldi. Gazze’den yükselen çığlıklar biz de şok etkisi yarattı. Tüm Avrupa ülkelerinde protesto edilen saldırı, ülkemizde de tepkiyle karşılandı. 

Mübarek Ramazan ayında Gazze’de Müslümanların kanı akarken sessizce izleyen dünya devletleri bizi şaşırtmadı. Böyle bir ayda İsrail’in Filistin üzerine füze yağdırması kabul edilemez. Şiddetle kınıyorum.

İslam coğrafyasında Müslümanlar birbirinin kanını döküyor, Gazze’de masum çocukların kanı akıyor. Müslümanlara ne oldu? Ümmet anlayışınız öldü mü? İnsanlığınızdan da mı utanmıyorsunuz? İsrail, Gazze’ye bomba yağdırıyor. Çocuklar ölüyor. Dünya seyrediyor, Türkiye seyrediyor. 

Ey lanetli soy! Ey Yahudi soyu! Gazze’de yaşanan olayların hiçbir dinde yeri yoktur. Müslümanların mübarek saydığı bir ayda üzerlerine bomba yağdırıyorsunuz, onların oruç açmalarına izin vermiyorsunuz. Müslümanlar, sizin kahpe bombalarınızla yaralanırken, sakat kalırken, ölürken siz keyif içinde izliyorsunuz. Bu vahşetten zevk alıyorsunuz. ‘Çocuklarının arkasından annelerini de öldürelim. Evlerini başlarına yıkalım’ diyorsunuz. Size insan denilebilir mi? 

Bu zulüm, İslam âleminde sadece kınamakla geçiştiriliyor. Bu zulmün nedenleri sorgulanmalı ve İslam dünyası artık kendine gelmelidir. İslam âlemi, birliğini, dirliğini ve İslam kardeşliğini bozan her türlü olaylardan ve olumsuzluklardan ders almaktan, sorgulamaktan adeta kaçıyor, bunlara göz yumuyor. Güçsüzlere, mazlumlara ve yardıma muhtaçlara yardım etmesi gereken İslam devletlerinin emperyalizmin büyülü kucağına düştüğünü üzüntüyle ve hayretle görüyoruz. 

Suriye’de ve Irak’ta Müslüman kanı dökülmesine seyirci kalındı. Müslümanlar adeta sustu. Son olarak Gazze’de mübarek Ramazan ayının içinde zulüm ve katliam yapılmaktadır. Masum çocuk, kadın ve yaşlılar olmak üzere sivil halk katledilmektedir. Birbiriyle uğraşmakta olan İslam âlemi bu katliamlara seyirci kalıyor. İslam dünyası cayır cayır yanıyor. Allah’tan korkun! Müslümanlığınızdan utanın! Bu nasıl Müslümanlıktır?

Emperyalizm de vicdan yoktur. Onlara hizmet eden kölelerde efendileri gibi gaddar, zalim, acımasız birer ölüm makinesidir. Emperyalizmin eli kanlı oğlu Siyonizm de vicdan aramayın. Bunlar; siyasi, kültürel ve sosyolojik amaçlarına ulaşabilmek için dinin, ahlakın ve insanlığın kesinlikle haram kıldığı ve yasakladığı her şeyi rahatlıkla yapabilir, kendi amaçlarına ulaşabilmek için her yolu mubah görebilir.

Yahudi ve Hıristiyanlardan dost olunmaz. Bu nedenle bölgenin en güçlü devleti konumundaki Türkiye, çok acil olarak Avrupa devletleriyle, BM. İle temasa geçmeli ve bu katlıamı durdurmalıdır. Aksi halde sonu Müslümanlar için hüsran olacaktır.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; İsrail karşısında bu kadar aciz kalmak onurumuzu incitiyor.