• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/celebi.ozturk.9
Site Haritası
ŞİİR KLİBİ
 
               ÇELEBİ ÖZTÜRKRESMİ WEB SİTE    
                                                                           

   

Çirkin Siyaset

ÇİRKİN SİYASET

Milletvekili seçimlerine 30 gün kala çirkin siyasi komplolara şahit olmaya başladık. Mide bulandırıcı, son derece düşündürücü…

MHP’li iki Milletvekiline ait olduğu iddia edilen kasetlerin ardından bu iki vekilde partilerinden istifa ettiler. Durmadı, ardından yine iki MHP’li vekile ait olduğu iddia edilen yeni kasetler ortaya çıktı.

Çirkin siyaset son sürat devam ediyor. Kamuoyu şaşkın, ürkek, korkak. Özel hayatın deşifre edilmesini şaşkınlıkla izliyoruz. Bunun adı siyaset değil, olsa olsa ahlâksızlıktır.

Türkiye öyle bir mecraya doğru yol alıyor ki, artık insanlar korkudan ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Korkudan kimse yüksek sesle konuşamıyor. Korkudan telefonlarını tamamen kapatanlar var. Eğer ülkede halk dinlendiğini ve gözetlendiğini düşünüyorsa her şey bitmiş demektir.

MHP’nin varlığından rahatsız olmak, ancak Türkçülük ve milliyetçilik kavramlarından rahatsız olmanın sonucu olabilir. MHP, bu ülkenin dengesidir. Mihenk taşıdır. MHP’yi siyasetten dışlayarak, MHP’siz bir meclis hayal etmek, bölücülerin bulunduğu bir mecliste çok tehlikeli sonuçlar doğurur.

Belden aşağı siyasetle MHP’yi kamuoyunun gözünde küçük düşürmeye çalışmak, ülkücüleri partisinden koparmaya çalışarak MHP tabanının oylarını bölmeye, bu şekilde MHP’yi meclis dışında bırakmaya çalışmak 12 Haziran sonrası planın bir parçasıdır. MHP’nin meclis dışında kalması bölücülerin ekmeğine yağ sürer.

Böylesi kasetleri ortaya sürerek üzerinden siyaset yapmak ne kadar ahlâksız ve utanç verici bir olay ise bu tür olayları engelleyememekte o kadar basiretsizliktir. Bu tür olaylar ülkemiz adına utanç vericidir.

Cumhuriyet tarihinde görmediğimiz çirkinlikleri, duymadığımız yalanları ve yaşamadığımız korku ve olumsuzlukları gördük, yaşadık.

Siyaset iyice çizgisinden kaymış durumda. Özel hayatın dokunulmazlığı kalmadı. İnsanlar, yatak odalarına girmeye korkar oldular.

İnsanların özel hayatlarını deşifre ederek, kamuoyunda aşağılayarak, utandırarak yapılan işe siyaset denmez. Yok böyle bir şey. Bu çirkinliğin adı siyaset olamaz. Olsa olsa korku imparatorluğu yaratmak, insanları susturmak, siyasetten uzaklaştırmak olabilir.