• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/celebi.ozturk.9
Site Haritası
ŞİİR KLİBİ
 
               ÇELEBİ ÖZTÜRKRESMİ WEB SİTE    
                                                                           

   

Tüm Nezaketimle Yazıyorum

Ülkem için nezaketim beni, ben nezaketimi zorluyorum!

Bu ülke, kalbinden ciğerlerine kadar böyle bıçaklanmamıştı hiç. Bıçaklanan bir ülkenin,  can acısıyla inleyen, kulaklarımızı çınlatan keskin çığlıklarına böyle şahit olmamıştım.

Elindeki bıçağı, pastayı dilimlemeye hazırlanan İmralı zoytarısının söylemleriyle vatan toprağının kalbine saplamaya hazırlanan bir ihanet çemberinin ortasındayız.

Tüm nezaketimle yazıyorum…

Kürt açılımıyla başlayan ve adı sürekli değişerek ileri demokrasi serabı gören yardakçı basın, televizyon kanalları, akademisyenler, yazarlar, şairler, v.b. bu ihanet çemberinin içinde emperyalist işbirlikçiliği yapıyorlar.

Takvim yaprakları 8 Kasım 2009 tarihini gösterirken, İmralı canisinin itleri çocuk yaştaki Serap’ı otobüste molotof kokteyl ile yakarken, cayır cayır yanan o otobüsü görmediniz. Açılım ve ileri demokrasi safsatasıyla APO haini ile müzakerelere devam ettiniz. Serap dershaneden çıkmış evine dönen bir kızımızdı. Cebinde şifresi olmadığı için dershaneye gidiyordu. Hayalleri vardı. Yanan otobüsün içinde hayallerinin de yandığını görmezlikten geldiniz. O sınavlara hazırlanıyordu. Skandallarla bir numara olan, içinden çıkılmaz hale getirdiğiniz, paramparça ederek bozduğunuz eğitim sisteminin içinde kendisine bir kapı aralamaya çalışıyordu.

Sadece bu mu?

Çocuğunu dershaneye gönderebilmek için 1000 liralık borç senedini ödeyemeyen, kısa sürede 5000 liraya çıkan borcuna karşılık, buna dayanamayan 18 yaşındaki bir çocuk; “Alın, canım sizin olsun!” deyip intihar ederken anacığı hapsi boylamış, onun çektiği acı gibi, bu ülkede binlerce ana babanın evladını dershaneye gönderemediğini de görmediniz.

Bu ülkede açlıktan intihar edenleri de görmediniz.

Ve yardakçı basın bunları görmedi.

Buna rağmen ülkede büyük ekonomi yaratmakla övündünüz.

Tüm nezaketimle söylüyorum ki, sizin adalet anlayışınızın birer örnekleridir bunlar.

İmralı’da kuş sütüyle ensesi kalınlaşan emperyalizmin ayı kılığına girmiş oyuncağının acımasız piçleri tarafından katledildi Serap. Onu haince katledenlere, bu ülkenin askerine, polisine kurşun sıkan, tokat atan, kundaktaki bebeklerine acımasızca kurşun sıkan piçlere dağda hadlerini bildirenleri, hain başını yakalayarak Türk adaletine teslim edenleri nemli hücrelerinde karanlığa mahkûm ederken, İmralı haininin inini dört yıldızlı otel odasına çevirdiniz. Onun “ev hapsi” isteği de yakında yerine getirilir herhalde.

Tüm nezaketimle yazıyorum.

Sessiz kalan yardakçı basına küfretmemek için, haksızlığa, hukuksuzluğa göz yuman işbirlikçilerin mayasını, kanını sorgulamamak için.