• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/celebi.ozturk.9
Site Haritası
ŞİİR KLİBİ
 
               ÇELEBİ ÖZTÜRKRESMİ WEB SİTE    
                                                                           

   

192. Şehidin Ardından

 Yozgat’ım 192. şehidini Hûda’ya uğurladı.

       Cenab-i Mevlâm acılı aileye sabrı niyaz eylesin, zira ateş düştüğü yeri yakar.

       192. şehidimizi uğurlarken bir kez daha ciğerimiz yandı, bir kez daha gözyaşına boğulduk, bir kez daha isyan ettik. Âlemlerin Rabbi inşallah mekânını cennet eder. Biz kullarına acıyı tattıran, sevinci ve mutluluğu layık gören, yanına kabul eden O’dur ki, katına suçlu olarak varacağız, ıkınıp sıkılacağız, ter döküp, ağlayıp, sızlayıp dövüneceğiz ve af dileyeceğiz. O şehitler ki inşallah ana ve babalarını karşılar ve onların yanına alınmasına vesile olur.

       O şehitler ki namus için, Kur’an için, vatan için toprağa düştüler. Bu bedelin ölçüsünü, değerini bilen yalnız O’dur. O’ mutlaka en iyisini hakkımızda hayırlı kılmıştır. Bu manada şehitlik mertebesi ölen kardeşimizin alnına doğmadan yazılmıştır.

       Ancaaak!

       Şehit cenazelerinde siyasilere yapılan saldırılar hoş değil. Şiddet bu milletin lûgatından tamamen çıkmalı. Sevgi, kardeşlik, barış ve hoşgörü kucaklamalı… Bu terörü onlar mı yarattı? Onlarca insanı onlar mı öldürttü? Onlar elinden geleni yapmıyor mu? Milletin içi yandığı zaman onların içi yanmıyor mu sanıyorsunuz? Analarla beraber ağlamıyor mu sanıyorsunuz?

       Ancaaak!

       Açılım dendi, açılımın içinde ne var hâlâ bilenimiz yok! Hükümet derdini mi anlatamıyor? Anlatsın efendim! Anlatsında bilelim. Terör birden arttı. Bu neyin nesidir? Neler oluyor?

       Bu silahlar artık susturulmalı… Ancak bu açılım adı altında bir Kürt devleti kurarak ülkeyi bölmek sevdasında olanlara imtiyazlar tanınarak, bir takım toleranslar verilerek olmamalı… Açılımın ardından Kürtçe isimler verilmeye başlandı. W alfabede yer alsın, dendi. Kürtçe alfabe tartışması başlatıldı. İmralı’daki cani durdurulamıyor! Hâlâ mesajlar yayınlıyor, mektuplar gönderiyor! Türk Devleti bu kadar mı aciz?

       Şehit cenazelerinde slogan atılması yasaklandı! Neden? PKK denen gavurun doğurduğu terör örgütü incinmesin diye mi? Askerime, polisime kurşun sıkarken, her gün bir ailenin ocağına ateş düşürürken aman açılım zarar görmesin diye mi? Milletin içi cayır cayır yanarken, analar evlatlarını askere göndermekten korkar hale gelmişken milletin ağzını kapatmak niye? Şehit cenazelerindeki haykırış iç yangısının bir yansıması değil mi? Milletin sesinden korkulur mu? Korkuyorsanız kulak vermelisiniz.

       Ancaaak!

       Rahmetli Alparslan Türkeş, “Bana altı ay zaman verin terörü bitireyim.” demişti. Bu manalı sözü hatırlamayanız yoktur. Üstelik bu işi silahsız yapacağını söylemişti. Bunu nasıl yapacaktı, yıllardır Türkiye gibi bölgenin en güçlü ülkelerinden biri terörü ağır silahlarla bitirememişken Sayın Türkeş bu işi silahsız olarak ve üstelik altı ay gibi kısa bir zamanda nasıl başaracaktı. Bunu bugünkü hükümete sormak istiyorum: Sayın Türkeş’in bu sözlerinden bir anlam çıkardınız mı? Bu sözlerdeki gizli manayı anladınızsa bu konuda bir çalışma başlatmayı düşünüyor musunuz?

       Anaların gözyaşlarına son vermek sizin göreviniz. Ne yapılacaksa bir an önce yapılsın. Bu gözyaşlarını, bu milletin feryatlarını görmezden gelmeye devam etmeyin. Aksi halde gözyaşları sizi boğacaktır.