• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/celebi.ozturk.9
Site Haritası
ŞİİR KLİBİ
 
               ÇELEBİ ÖZTÜRKRESMİ WEB SİTE    
                                                                           

   

DOĞU TÜRKİSTAN'A SAHİP ÇIKINDoğu Türkistan’da ağır bir asimilasyon uygulandığını ancak Türkiye başta olmak üzere dünyanın buna seyirci kaldığını söyleyen DESK Basın Müşaviri ve yazar Çelebi Öztürk, geçtiğimiz ramazan ayında Türklere her türlü ibadeti yasaklayan Çin, son olarakta otobüslerde başı örtülü seyahati engelledi, dedi.


Öztürk yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Doğu Türkistan da yaşanan zulmün, Arakan, Suriye, Irak’ta yaşanan zulümden hiçbir farkı yok. Başta ABD olmak üzere emperyalist devletler Doğu Türkistan da yaşanan katliamları görmezlikten geliyorlar. Müslümanların yaşadığı bölgelerin abluka altına alındığı belirtiliyor. İnsanların günlük yaşantılarını idame ettirebilmeleri için gerekli ihtiyaçlarını bile karşılamaları çok zor. Müslümanları adeta tahrik ediyorlar ki, ayaklansınlar ve katliamlarına haklı gerekçe gösterilsin.

Doğu Türkistan kan ağlıyor. Müslümanları vahşice katleden Çin yönetimi, elinde tuttuğu basın ile katliamların üzerini kapatıyor. Dünyanın duymasını engelliyor. Türkiye, bu katliama sessiz kalıyor. Sivil Toplum Kuruluşları etkin tepki göstermiyor. Müslüman devletler de bu katliamlara seyirci kalıyor. Bu zulmü sessiz kalarak adeta onaylıyor. Nerede insan hakları savunucuları? Nerede İslam İşbirliği Teşkilatı?

Hükümeti, Doğu Türkistan da yapılan insanlık dışı zulme karşı duyarlı olmaya ve dünyaya duyurmaya çağırıyorum. Türkiye de yaşayan hangi etnik kökene ait olursa olsun, Doğu Türkistan da yaşanan insanlık dışı vahşete karşı ortak hareket etmeye çağırıyorum. Sosyal paylaşım sitelerinde bunu duyuralım. Türkistan haber ajanslarından gerekli bilgileri rahatlıkla alabilirsiniz. Bu zulme sessiz kalmayalım. Çin zulmü son bulana kadar örgütlü hareket etmek zorunludur. Bu nedenle duyarlı olalım. Bu konu bizim hassasiyetimizdir. Göz yumarsak, sesimizi çıkarmazsak Çin yönetiminin amaçlarına hizmet etmiş oluruz.”

ahaberim.com/?p=2279
type="text/javascript">crd radyo
Yorumlar - Yorum Yaz