• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/celebi.ozturk.9
Site Haritası
ŞİİR KLİBİ
 
               ÇELEBİ ÖZTÜRKRESMİ WEB SİTE    
                                                                           

  

YORUMLAR VE YAZILANLAR

AKTUEL DERGİ - 2007

AKDAĞ DA GÖRKEMLİ ŞİİR ŞÖLENİ

18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma gününde Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde büyük bir şiir şöleni yapıldı.

Kırık Kalem Şiir Tahlilleri Dergisi kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Çelebi Öztürk'ün hazırlayıp sunduğu programa ilgi büyüktü. AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ve eski Bakanlardan Lütfullah Kayalar'ın da katıldığı programa yaklaşık 400 kişi katıldı. Yurdun değişik bölgelerinden şair ve yazarların iştirakiyle gerçekleştirilen şiir şöleninde şairler şiirlerini okurken, Halk Ozanları da yöresel türkülerini seslendirdiler. Şair ve yazarlar açılan standlarda kitaplarını imzalayarak okuyucularıyla söyleşi yaptılar.

Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe katılımın çok fazla olması nedeniyle halkın programı ayakta izlediği gözlendi. Öğretmen ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği dinletide bir konuşma yapan Bekir Bozdağ, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı şölen geç vakitlere kadar devam etti.

Yoğun ilgi ve katılımın olduğu şiir dinletisinin sunuculuğunu organizasyonu tertip eden Çelebi Öztürk yaptı. Öztürk yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür etti.

--------------------------&------------------------------------

YOZGAT HAVADİS GAZETESİ - 2007

KIRIK KALEM MEST ETTİ

Akdağmadeni Doğan Güneş Gazetesi ile Kırık Kalem Şiir Tahlilleri Dergisinin birlikte organizasyonuyla gerçekleştirilen programa değişik illerden kırkı aşkın şair ve yazarın katılımıyla muhteşem bir etkinlik yapıldı.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma günü münasebetiyle Belediye Düğün Salonunda 400 kişiye hitaben şiir dinletisi yapıldı. Şölene katılan şairler en güzel şiirlerini seslendirdiler.

Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ve eski Bakanlardan Lütfullah Kayalar'ın da katıldığı şiir dinletisine, İlçe Kaymakamı Hüseyin Çelik, Belediye Başkanı Suphi Doğan ve İl Dernekler Müdürü Şair Hakkı Yurtlu'nun yanı sıra çevre İlçe ve Belde Belediye Başkanları da katıldı.

Bekir Bozdağ yaptığı açış konuşmasında, emeği geçenlere teşekkür ederken, Çelebi Öztürk konuşmasında; değişik yörelerden gelen şair ve yazarların birer kültür elçisi olduklarını söyleyerek, ilçenin en iyi şekilde tanıtımının yapıldığını, katılımdan dolayı konuklara teşekkür ettiğini, belirtti.

Yaklaşık iki saat süren programın ilçede ilk kez gerçekleştirildiği, ilçe kültürünün tanıtımı için büyük önem taşıdığı belirtildi. İlçe halkı tarafından büyük beğeni toplayan programa Çelebi Öztürk'ün Çanakkale savaşları ile ilgili verdiği bilgiler damgasını vurdu. Duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Katılımcıların gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

Akdağmadeni'nde yayınlanan ve ikinci sayısı çıkacak olan derginin kurucusu, editörü ve genel yayın yönetmeni olan Çelebi Öztürk, efendi ve çalışkan kişiliği ile tanınıyor ve ilçe halkı tarafından çok seviliyor.

------------------------------------&---------------------------

Diğerlerinden farklı ve anlaşılan sana bayağı çektirmiş doıstum.Şiirin içeriği güzel. Şiirdeki anlatım ve akıcılık zaten bütün şiirlerinizde göze çarpıyor. Tebrik ederim. Kır Çiçeğimsin – Adana

-------------------------------------&---------------------------------------

Bir köy türküsünün tüm güzelliklerine bezenmiş bir şiir, şair dostumuzun ne denli halktn beslendiğinin en somut ifadesi...
Yürekten ve sevgiyle kutlarım. Başarınızın devamı dileğimle...
Saygı ve sevgiler sunuyorum.
Kazım BEYSULEN (Muğla)

-------------------------------------&-----------------------------------------

Çelebi hocam bu güzel şiirinizden dolayı kutluyorum.Tam bir sivaslı agzı ile yazılmış.
Saygı ve selamlarımla.

Bekir Alim (Sivas Şair ve Yazarlar Grubu)

----------------------------&---------------------------------

Gündüz Kitapevi'ne ve Çelebi Öztürk Bey'e(Kırık Kalem Şiir Tahlilleri Dergisi Grubu) Teşekkür

Merhaba dostlarım,küçük küçük umutlarımı biriktiriyorum,mutluluk kapılarını açsın diye....Bugün mutlu günlerimden birisi......
Kırık Kalem Şiir Tahlilleri Dergisi Gurubu kurucusu Çelebi Öztürk Bey'in önderliğinde ve Gündüz kitapevinden çıkan Şiir Antolojisi kitabında benimde dört şiirim yer aldı......
Bir dikili ağacın olsun demişlerya hani....Bu belki bir başlangıç ama,umarım birgün kendi kitabımı da çıkartabilirim...Büyük ozan Aşık Veysel'inde dediği gibi
'-Veysel gider adı kalır
Dostlar beni hatırlasın'
Umarım benimde gittiğimde adımı anımsatacak eserim olabilir birgün.....
Kitabın çıkmasında emeği geçen (başta Çelebi Öztürk Bey olmak üzere) herkese ve Gündüz Kitapevine teşekkürlerimi iletiyorum.Sevgilerimle....


08.05.2007-Yerkesik-Sevginaz İNAL

---------------------------------------&---------------------------------------

çok güzel ve şu anki toplum halinin analizi olmuş tebrikler
hüseyin bacanak*Amasya

---------------------------------------&---------------------------

Şair gönlü,her güzelden aldığı ilhamı şiir tezgahında bir güzel işler...Sonuç ortada..Saygılar...SELAMİ  ATEŞ/ORDU

----------------------------&----------------------------

KIRIK KALEM DERGİSİ YAYINA BAŞLADI.


Yozgat’ın Akdağmadeni İlçesinde Kırık Kalem Şiir Tahlilleri Dergisi yayın hayatına başladı. Anadolu’dan böyle güzel edebiyat ve kültür haberlerinin gelmesi ne güzel. Derginin kurucusu şair ve yazar Çelebi Öztürk’ün bu ilçeye sürgün olmasına sevinelim mi üzülelim mi bilmiyorum. Gittiği ilçede hemen edebiyat hareketlerine hız vermiş. Ama yok Çelebi Öztürk dostum, Ankara’ya gelsin ki onunla Ankara’da büyük işler yapacağız. Dergi, birbirinden değerli bir çok yazar ve şairi bir arada barındırmış. Derginin sahipliğini ve hamiliğini de Güneş Matbaası sahibi Nuh Aydıner üstlenmiş. Yazı işleri müdürü Ömer Aksu. Böyle güzel bir dergiyi edebiyat dünyasına kazandırdıkları için teşekkür ederiz. Derginin yayın kurulunda; Çelebi Öztürk, Mehmet Karaman, Mustafa Ünver, Ali Gündüz ve Ulviye Savtur gibi ünlü yazar ve şairler yer almış. www.antoloji.com sitesindeki Kırık Kalemler Şiir Tahlilleri grubunun desteği ile dergi, bütün yurtta büyük ilgi gördü. Dergiye yazı ve şiir gönderebilirsiniz. Bu güzel Anadolu dergisinin yaşaması için abone olunuz. Dergiyi Gündüz Kitabevinden de isteyebilirsiniz.

---------------------&-----------------------

senin sürgünün bu çakal sürüsüne başkaldırmadan hadi anlıyorum.. peki benim sürgünlüğüm neden..??sen kazanırsın bu savaşı.. ya ben...?? dertli şiir yazarsan olacağı buydu çelebi ağabey..kendimi sorguladım sayende..hoşçakal..

YAVUZ BAL -2006

-----------------------&--------------------------

Sevgili Kardeşim, Değerli kalem Sayın : Çelebi Öztürk

İçten gelen gelen duyguların mısralara duygulu ve etkili bir şekilde aktarılması ile beğenerek ve saygı duyarak okuduğum Çok Güzel Bir şiir olmuş.

Kardeşimin sayfasına Başarılarının devamı dileği ile; Sevgi ve saygılarımı getirdim. Lütfen kabul buyurunuz.

Şiirdeki ustalığınıza takdirlerimi; Tekirdağdan Tam Puan göndererek iletiyorum.

Şiir ve hayat yolunuzun açık ve engelsiz olmasını diliyorum.

Her şey gönlünüzce olsun.

Dr. İrfan Yılmaz. - TEKİRDAĞ.-2006

-------------------------&--------------------------

 Uzun bir şiir olmasına karşın kendini okutmayı başarıyor.Ben iki kez okudum.Ana temadan kopmadan, ince nüktelerle süslenmiş ve gerçekten güzel olmuş.Tebrik ve teşekkürler Çelebi ÖztürK.Sevgiyle kalınız.

YILDIZHANE- 2006

---------------------------&-------------------------

  . Afyon Kocatepe Haber Gazetesinin 24.04.2007 tarihli haberinde şiir dinletimize geniş yer verildi.

---------------------------&----------------------------Sevgili Kardeşim: Çelebi Öztürk

Öncelikle Kurban bayramınızı ve yeni yılınızı tebrik eder, Her şeyin sizin ve sevdiklerinizin gönlüne göre olmasını dilerim.

Şiirinize gelince , beğenerek ve saygı duyarak okuduğuım Muhteşem bir şiiri olmuş...

Yoğun duygu altında yazılmış, duyguların bilgi birikim ve tecrübe ile mısralara etkili ve ustalıkla süzüldüğü sıradışı akıcı Nefis bir şiirdi.

Aslında konuyu dağıtmadan şiirin ilk mısrasından , şiirin finaline kadar her mısraya eşit yoğunluklu duygu aktarabilmek ve en etkili söylemi kullanarak şiiri en kısa tutabilmek özel bir maharet gerektirir.

Şiirin bütünlüğü ile uyum sağlayamamış veya duygusuz kalmış bir tek mısra göremedim.

Bu şiirinize ustalıkla yön verişinizi ve en etkili söylem biçimini mısralarınıza adeta bir ustalık belgesi kusursuz aktarışınızı tebrik ediyor başarınızın devamını diliyorum.


Dr. İrfan Yılmaz. -Tekirdağ.
---------------------&-------------------------------


Hüzün ve anlamı derin bir şiir
Usta kalem konuşmuş
Tebrikler Üstadım
Selam ve saygılarımla
HACER ALİOĞLU/KOCAELİ

Ankara Rüzgarı Gurubu
------------------&----------------------------
Şemsettin KARAHANLILAR / 10 Kasım 2008

HİKMET OKUYAR ŞİİRLERİ VE TAHLİLİ

Üstad Şiir Tahlilcisi Çelebi Öztürk'ün şiir tahlilleri sayesinde bilgileniyoruz.Aydınlanıyoruz.
Hikmet Okuyar'ın Şebinkarahsar Türküsü, Akucra Türküsü, Çamoluk Türküsü, Kılıçkaya Türküsü, Gönül Seferberliği, Giresun Geceleri, Bayrak Şairi Arif Nihat Asya isimli eserlerinin de tahlilini istiyoruz.

----------------------------&----------------------------

 • Bahtiyar Hazar YENİUFUK / 25 Eylül 2008

ŞİİR, ŞİİR KİTABI VE ÇELEBİ ÖZTÜRK..

Türkiye'nin yetiştirdiği örnek insanlarımızdan Halkblimcisi Şiir Tahlilcisi Kültür Sanat adamı Çelebi ÖZTÜRK'ü; Hikmet OKUYAR imzalı AŞIK VEYSEL İLE SÖYLEŞİ Şiirinin Tahlili vesilesiyle tanıdık.
Hemen güvenle ve ÖZTÜRKÇE TAVSİYE etmeliyiz ki ŞİİR KİTABI yayınlatmak isteyenler öncelikle ya da PİYASA ARAŞTIRMASI yaptıkdan sonra bir defa da Çelebi ÖZTÜRK'ü arasınlar.
Tüm şiir ustalarına ve şiir dostlarımıza Şiir Yüklü duygularla; Pirimiz ABDİ BEĞ aşkına ve Üstad Hikmet OKUYAR saygınlığında sağlık, mutluluk başarılar diliyoruz.

-----------------------------&------------------------------

 • NESLİHAN HAZAR GÖKTUĞLU / 9 Eylül 2008

AŞIK VEYSEL İLE SÖYLEŞİ

Dünyaca ünlü aşıkların ozanların şairlerin Piri Abdi Beğ ile ilgili araştırma yapılırken Bayburtlu Zihni ile Aşık Veysel'in Kelkit Vadisi'nde tespit edilen kültür hazinesindeki derinlik AŞIK VEYSEL İLE SÖYLEŞİ ile aksettirilmeye çalışılmış.Şaheserin Çelebi ÖZTÜRK gibi halkbilimcisi ŞİİR TAHLİLCİSİ tarafından değerlemdirilmesi çok isabetli olmuş.AŞIK VEYSEL İLE SÖYLEŞİ, BAYBURTLU ZİHNİ günlerinde AŞIK VEYSEL günlerinde sık sık okunuyor. Tartışılıyor.Gerçekten güzel bir başlangıç.

------------------------&-------------------------------

 • Selin Özbay /İstanbul- 12 Nisan 2009

walla güsel ama olan bana oldu şu an ablamın işi var ve onun yerine bu kadar uzun ödevi bn yazıorum....ne kötü diymi...

---------------------------&----------------------------

Celil Özkan / 21 Nisan 2009

Çok Faydalı

Ben faydalanıyorum ve çok faydalı buluyorum. Teşekkür ederim. Bilmediğim birçok konu öğrendim. Devamını bekliyorum. Saygılarımla.

--------------------------------&-------------------------

 • Nilüfer Öksüz / Antalya-11 Mayıs 2009

Faydalı

Gerçekten çok faydalı. Siteyi hazırlayanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim.

------------------------------&----------------------------

 • Sadi Baloğlu / Van-11 Mayıs 2009
  Bilmediklerimi Öğrendim

Teşekkür ederim. Sitenizden çok şey öğrendim. Şiir yazarken öğrenklerimi uyguluyorum. Şiirlerimde düzelme oldu. Saygılarımla.

---------------------------------&----------------------------

Hikmet OKUYAR / Giresun-5 Haziran 2009

ŞİİRE ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ..

Çelebi Öztürk ile şiir bir başka güzel oluyor.
'' Aşıklık ozanlık şairlik ve şiir yorumculuğu; özel yetenek, bilgi, beceri, yoğun emek isteyen; ciddi ve saygın bir meslektir. hikmet Okuyar'' diyerek ŞİİR ATÖLYESİ ortamlarında yapılan tartışmaların tam ortasında tezimi en hararetli şekilde savunurken şiirin parlak geleceğine işık tutuyorum.Çelebi Öztürk gibi uzman ŞİİR TAHLİLCİSİ dostların kaydadeğer muhteşem katkılarıyla..Güzel bir çalışma.Eğitimci Şair Ahmet SARGIN'ı bir kere de Celebi ÖZTÜRK'ün değerlendirmeleri içinde tebrik ediyorum..

Çelebi ÖZTÜRK'ü; 19 Mayıs 2009 Günü 7 gün 7 gene şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında HİKMET OKUYAR ŞİİRE ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ ile ödüllendirdiğimizi bir defa da bu satırlar içinde duyurmak istiyoruz...
Zehra Birsen Yamak, Ahmet Sargın, Durali Doğan, Mustafa Ayvalı, Aşık Mecburi, İbrahim Şaşma, Alaeddin İkican, Nazmi Alper Tanrıverdi, Afet Kırat, Bahri Çavuşoğlu, Ayşe Paslanmaz, Yavuz Kayacık, Sena Morkul'u da aynı ödüllerin coşkusuyla tebrik ederken...

---------------------------------&-----------------------------

Rabia Toksoy / İstanbul-11 Ağustos 2009

ŞİİRİ ANLAMAK

Sergül Vural'ın Süveyda isimli şiir kitabını okudum ve çok beğendim. Süveyda şiiri çok güzel bir şiir. Şiiri anlamak için sadece okumak yetmiyor. Sitenizde Süveyda şiirinin tahlilini görünce büyük bir merak ve heyecan içinde okudum. Şiiri niye bu kadar çok beğendiğimi şimdi daha iyi anlamdım. Değerli Halk Bilimci Çelebi Öztrük'e bu güzel çalışmasından dolayı teşekkür ederim. Süveyda şiirini sayın Öztürk hocamın değerlendirmesiyle okumak çok daha keyif verici.

---------------------------&------------------------------

 • Tayyar Yıldırım / 29 Mart 2011

Muhteşem Şiir, Muhteşem Tahlil

İrfan Hoca'mın bu muhteşem şiirine de böyle muhteşem bir tahlil yakışırdı. Her iki şahsiyete de selam olsun.

Tayyar Yıldırım
Konya

--------------------&-----------------------------------

Osman Öcal / Kırıkkale - 24 Ekim 2009

tebrikler

merhaba çelebi bey. irfan beyin bu şiirini daha önce defalarca okumuştum. değerli bir tahlil çalışması yapmışsınız. tebriklerimi sunuyorum. selam ve dua ile.

-----------------------&---------------------

Dursun ELMAS / İstanbul- 4 Ocak 2010

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Sevgili Çelebi ÖZTÜRK kardeşim.
Tahliliniz için binlerce TEŞEKKÜR ediyor selamlarımı gönderiyorum.

--------------------------&---------------------------

Cemil Şahin / Tokat-26 Mart 2010

TAKDİRLE TAKİP EDİYORUM

Sayın Hocam, tahlillerinizden çok faydalanıyorum. Lise de okuyan kızımda ödev olarak çok faydalandı. Çok güzel ve faydalı bir çalışma. Umarım devamı gelir. Teşekkür ediyorum.

----------------------------&--------------------------

Ümüt Güngör /Ankara- 22 Haziran 2011

Çelebi ÖZTÜRK kardeşime teşekkürler.

Çelebi ÖZTÜRK kardeşim can dostum teşekkürler sağolasın varolasın.Bu kalıcı güzelliği buraya eklediğin yürekten yorumladığın için çok teşekkürler.Bu şiirime ve diğer şiirlerime olan ilgi sanırım bu güzellikle daha bir artacak inşallah.Yüreğin dert görmesin değerli kardeşim ben memnun oldum mevlamda seni her zaman mutlu vede huzurlu eylesin inşallah.

----------------------&------------------------------

 • Zekâi BUDAK / 15 Mayıs 2010: Yoğun emek içeren değerli tahlil çalışmanızdan dolayı tebrik eder, şiirimi tahlile değer bulduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. Selâmlar...

------------------------&-------------------------

 • Kaan Akçalı / Kocaeli-6 Eylül 2010

Hocam gerçekten çok yararlanıyorum. Teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık.

--------------------------&-------------------------------

 • Aydemir Akçay / 17 Ağustos 2010

Tahlil

Hocam çalışmalarınızı takdir ediyorum. Şiir göndersem bana da yardımcı olabilir misiniz?

-----------------------------&-----------------------------

halide akyürek / 21 Kasım 2011

bu tür şiirlerin devamıda gelsin ümit ederim

şiiriniz çok ğüzel.

-----------------------------&--------------------------------

Yavuz Bal / 10 Eylül 2011

Çelebi Öztürk, adam gibi adam diyebileceğimiz ender insanlardandır.

---------------------------------&-----------------------------------------

type="text/javascript">crd radyo
Yorumlar - Yorum Yaz