• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/celebi.ozturk.9
Site Haritası
ŞİİR KLİBİ
 
               ÇELEBİ ÖZTÜRKRESMİ WEB SİTE    
                                                                           

   

15 Temmuz’un 1. Yıldönümünü kutlarken…

15 Temmuz hain kalkışmasının birinci yıldönümünü kutlayacağız.

15 Temmuz’un her yıl ‘Milli İrade Günü’ ya da ‘Milli Birlik Günü’ olarak kutlanmasını önemsiyorum.   15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullah Gülen cemaati olarak bilinen yapının gerçek niyetini gizleyerek devletin bütün kurumlarına sızması sonucunda hain bir kalkışmaya şahit olduk. FETÖ denen örgütün STK’lar, dernekler ve pek çok yayın, yapım, spor, iş dünyası, ticaret v.s. alanlarında örgütlenerek büyük bir güç haline geldiğini ve özellikle Emniyet teşkilatında ve TSK’da örgütlenen terör örgütünün devletin meşru yapısını değiştirmeye, hükümeti ortadan kaldırmaya ve doğrudan Cumhurbaşkanını hedef alan girişimiyle milletin büyük bir hayal kırıklığı yaşadığına şahit olduk.  FETÖ terör örgütünün gerçek yüzüyle karşılaşmak tam bir hayal kırığıydı. Millet olarak büyük şaşkınlık yaşadık. Yayın ve yapımlarıyla Türkiye’de girmedikleri ev kalmamıştı. Milletin güven duygusunu istismar eden bu yapı, çocuklarımızı zehirleyerek kendilerine militan yaptı. Kendi Meclis’ini ve kendi halkını bombalayacak kadar gözü dönmüş caniler yetiştirdiler. Kendi milletine mermi yağdıran, tanklarla ezen ve milletin vergilerini kendi amaçları doğrultusunda hayâsızca kullanan anarşistler yetiştirdiler. Böyle bir gerçekle yüzleşmek tabii ki hepimizi şoke etti. Dini söylemleriyle milletin kalbine nüfus eden yalancı, alçak, hain, gaddar, deli ve gözü dönmüş katiller sürüsüyle yüzleşmek milleti sarstı. Bu hain kalkışma, tarih boyunca unutulmamalı… Millet olarak geleceğimizin aydınlık olmasını istiyorsak unutmamalıyız. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak istiyorsak 15 Temmuz’u unutturmamalıyız.

Din söylemiyle karşımıza çıkan FETÖ terör örgütünün aslında Avrupa devletlerinin ve Amerika’nın gizli projesi olduğunu, bu devletlerin istihbarat teşkilatları tarafından kullanıldığını ne yazık ki geç anladık. ‘Ilımlı İslam’ ve ‘dinlerarası diyalog’ projelerinin de aslında bu devletlerin bir projesi olduğu anlaşılmıştır. Amaç İslam’ı zayıflatmaktır. Bu proje ile İslam devletleri arasındaki güven ve dayanışma gibi duyguların yok edilmesi planlanmıştır. Bunda da başarılı oldukları günümüzde gelişen olaylardan anlaşılmaktadır. 15 Temmuz hain kalkışması, doğrudan milletimize ve devletimize karşı girişilen küresel bir projedir. Türkiye’nin karışarak kaosa sürüklenmesi, ekonomik olarak zayıflaması, bölünmesi ve parçalanmasına hizmet eden bir projedir. 15 Temmuz hain kalkışmasının ardından anlaşılmıştır ki İncirlik’teki Amerikan askerlerinin bu kalkışmadan haberleri var… Amerika’nın bilgisi dâhilinde yapılmıştır. Emperyalist devletler, Türkiye’nin yer altı ve yer üstü zenginliklerinin yanı sıra bölgedeki stratejik konumuna sahip olmayı istemişler ve FETÖ terör örgütü eliyle yönetmeyi arzulamışlardır.

FETÖ terör örgütü gibi yapıların dini istismar ederek Müslümanları kandırmasına bir daha izin verilmemelidir. Bu şekilde örgütlenen ikiyüzlü ve yalancı yapılara karşı dikkatli olunmalı… Millet olarak bu yapılara müsamaha göstermemeli ve devletin her türlü önlemi alması gerekmektedir.
15 Temmuz 2016 akşamında milletin birliğini ve dirliğini bozmaya teşebbüs edenler büyük şaşkınlık yaşamıştır. Millet, kendi iradesinin dışında başka iradeye teslim olmayacağını göstermiş, canını vermiş, gazi olmuştur. Birbirine kenetlenmiş, devletini, milletinin inançlarını, vatan topraklarını ve bayrağını kahramanca savunmuştur.

15 Temmuz hain kalkışmasının 1. Yıldönümünde kutlamaları bayram havasında coşkuyla yapıldı. Bu kutlamalar milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirdi. Çanakkale ruhunun yeniden canlandığını gördük. Bu kalkışma yakın tarihimizde önemli bir yer işgal etmiştir. Bugünü gören gençlerimiz bu hain kalkışmanın anlamını kavramalı ve asla unutmamalıdır. Bir yıl önce doğan çocuklar, bu hain girişimin ne anlama geldiğini öğrenmelidir. Ay yıldızlı bayrağın altında yaşayan herkes etnik kökenine ve inancına bakmadan bir araya gelmiş, büyük bir irade göstererek devletimizi işgal etmeye kalkan hainleri püskürtmüştür. Bunun bir anlamı var. Bu direnişin ortaya koyduğu anlam Çanakkale ruhunun yeniden dirilişe geçmesidir. Bu nedenle 15 Temmuz hain kalkışmasının anlamı ve önemi bir yıl önce doğan çocuklarımıza ve gençlerimize unutturulmamalıdır. Bu çocuklar ve gençler, geleceğimizin teminatı olarak tehlikenin farkında olmalı, diline, dinine, bayrağına ve devletin meşruiyetine saldırmak isteyen hainleri tanıyarak sonsuza kadar uyanık kalmalıdır.

15 Temmuz hain kalkışmasının 1. Yıldönümünde aziz ve kahraman milletimize şükran borcumuz var. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.”